Dijital Pazarlama İçin Gerekli 5 Temel Platform

24 Tem
2017

Ekonomik sorunların yoğun yaşandığı bu dönemde müşterilerin gelip sizi bulmasını beklemeyin. Siz de dijital pazarda yerinizi alın. Dijital pazarlamanın 5 temel platformunu kullanarak pazarlama yapabilir, potansiyel müşterilerinize ulaşabilir, satışlarınızı artırabilirsiniz.

İşte dijital pazarlamanın olmazsa olmazı 5 temel platform:

1.Web Sitesi: Dijital pazarlama web sitesi ile başlar. İyi tasarlanmış, kullanıcı dostu, arama motorlarına uygun optimize edilen bir web siteniz varsa dijital pazarlamaya hemen başlayabilirsiniz. 

2. Blog: İşletmenizin web gazetesi gibi kullanacağınız bir blogunuz mutlaka olmalı. Blogunuzun web sitenizin içinde yer almasını öneririz. Ama ayrıca da bir blog da oluşturabilirsiniz. Blogunuz üzerinden, hedeflediğiniz potansiyel müşterileriniz için “faydalı, özgün, güncel içerik” akışı sağlayarak onlarla sürekli etkileşim içinde olabilirsiniz.

3. Sosyal Medya: İşletmeniz için açtığınız Facebook, Twitter, Instagram, Google plus gibi sosyal ağlar üzerinden, webinizdeki güncellemelerinizi ve blogunuzdaki içeriklerinizi paylaşarak insanları web sitenize çekebilirsiniz.

4.Portallar: İnternet kullanıcılarına, birçok konudaki bilgiyi çok kolay arama fonksiyonlarıyla sunan portalların ziyaretçileri, sizin web sitenize oranla çok çok daha fazladır. Dijital ortamın en önemli pazarlarını oluşturan bu ticari portallarda yer alarak açılım yapabilir, satışlarınızı hemen artırabilirsiniz. Örneğin bizim  dijital portalımız olan ArabulAnkara, Ankaralı firmaların dijital pazarlamalarını çok kolaylaştıran bir platform. Ankara’da kaliteli ürün/hizmet üreten firmalar için ArabulAnkara önemli bir dijital pazardır. Çünkü kullanıcıları hem nihai tüketiciler hem de firmalardır. ArabulAnkara’ya üye olarak tıpkı bilinirliği yüksek bir AVM’de mağaza açmış gibi olursunuz. SEO, web güncelleme, varış sayfası, içerik pazarlaması gibi oldukça uzmanlık gerektiren çalışmalara da ayrıca bütçe açmazsınız. ArabulAnkara bunların hepsini sadece yıllık üyelik bedeli dahilinde sizin için yapıyor. Firmanızı sürekli tanıtıyor. Kampanyalarınızı duyuruyor. Basın bültenlerinizi yayınlıyor. Üstelik üye firmalarına bu kadar geniş web arayüzleri açabilen başka bir portal yok. 

5.Arama Motorları: Web sitenizde, Google ve diğer arama motorlarına uygun optimizasyon çalışmaları yaparak (SEO) arama sorgularında görünürlüğünüzü artırabilirsiniz.

Bu platfomları etkili kullanmaya başladığınızda  yurt içine, yurt dışına pazarlama yapabilir; satış hedeflerinize ulaşabilirsiniz. İhmal etmeyin, gecikmeyin; bu bir süreç. İnternetteki bu platformlarda yer almaya ve yol almaya bir an önce başlayın. Hem bugününüze, hem de yarınınıza çalışın.

Scroll Up