Aradığınız ne varsa en iyisi burada

02 Ağu
2017

Bir ürün ya da hizmet firması ararken internette kaybolmak mı, seçilmişlerin arasından hızla ve kolayca seçmek mi? Çok iyi diye sunulandan hayal kırıklığına uğramak mı, gerçekten en iyisini bulmak mı? İşte bütün mesele bu.

İnternet ortamına her gün binlerce web sayfası eklenmekte. Kurumsal web siteleri ve blogları, bireysel web siteleri ve bloglar, sosyal medya sayfaları, topluluklara ait siteler vb. Herkes internette kendine ait bir alanı kolayca açabilir ve buradan istediği konuda yayın yapabilir. İnternet üzerinde yayınlanan tüm bilgilerin doğrusu da var yanlışı da, özgün olanı da var taklit ya da aşırma olanı da, güvenilir siteler de var güvenilmeyecek olanları da. Bu durum ister istemez internet üzerinde bilgi kirliliği ve büyük bir karmaşa yaratıyor.

Her konuda bilgi sunan büyük arama motorları, son kullanıcıya en doğru bilgileri sunmak, en güvenilir siteleri getirmek için sürekli geliştirmeler yapıyor. Ama bu geliştirmelerin, bu dağınıklığı ve kirliliği tamamen ortadan kaldırması mümkün değil. Sonuçta insanlar internet üzerinde aradıkları bilgiye ulaşmakta zorlanıyorlar. Tüm bilgileri bulup incelemeye, doğruluğunu test etmeye ne vakitleri ne de sabırları yetiyor. 

ArabulAnkara.com

İşte www.arabulankara.com internet portalı buradan hareketle açıldı. Ankaralılar aradıkları kaliteli ürün veya hizmeti sunan Ankara firmalarını yorulmadan, zaman kaybı yaşamadan kolayca bulsun diye. Aynı zamanda kaliteli ürün ve hizmet üreten firmalar potansiyel müşterileri ile daha geniş bir platformda buluşabilsin, kendilerini çok ekonomik koşullarda tanıtabilsinler, anlatabilsinler diye. Başta Ankara olmak üzere tüm Türkiye’ye ve dünyaya tanıtımlarını yaparak, satışlarına katkı sağlayabilsinler diye.

Bir tüketici olarak bir “ürünü” aramak, bulmak ve satın almak zor değildir. Kıyafet, telefon, televizyon, kitap vb. ürünleri internette ya da mağazalarda arayıp alabiliriz. Beğenmezsek değiştiririz. Fakat yaptırdığımız mantolamayı, cam balkonu, tesisatı, ısıtma-soğutma-havalandırma sistemini, dekorasyonu hemen değiştiremeyiz. Keşif, projelendirme, uygulama, montaj, mühendislik, ustalık, işçilik vb. gerektiren “hizmetlerde” geriye dönüş neredeyse imkansız gibidir. Üstelik sorunu fark etmek ayları bulabilir. Site ya da apartman yöneticisi olarak yalıtım yaptırırsınız, yağmur yağdığında sızmalar, dökülmeler başlayabilir. Uygulama gerektiren işlerde risk büyüktür. Paramızı ve sağlığımızı kaybetmemize neden olan bu durumları çoğumuz yaşadık. Ürün almak kısmen daha kolay, hizmet almak çok daha zordur. Bu nedenle www.arabulankara.com ürün ve hizmet üreten; hem üretici, hem de uygulayıcı olan firmalara ağırlık vermektedir. Özellikle da, kaliteli işler üreten ama yeterli tanıtım bütçesi açmakta zorlanan firmaları onların bütçesini zorlamayacak gayet ekonomik paketlerle dijital pazara taşıyoruz.

*ArabulAnkara Ankaralı KOBİ’lerin dijital iletişimini güçlendirerek dijital pazarda doğru ve çabuk bir şekilde konumlanabilmelerini sağlar.

*Ankaralılara tanıtım yapmak, ürün satmak isteyen tüm markaların Ankaralı hedef kitlelerine süratle ulaşmalarını sağlar.

*Ankara’nın  belirli açılardan daha iyi tanınmasına katkı sağlayan sosyal bir platformdur.

* Arabul Ankara her kategoride; Ankara’nın en iyi firmalarını ürünleri, hizmetleri, kampanyaları, kurumsal yapıları gibi açılardan detaylandırarak tek çatı altında sunan, internetteki ilk ve tek giriş kapısıdır. 

Arabul Ankara’nın en önemli farkı işleyişinde. “İyi” kriteri nasıl belirleniyor?

“Aradığınız ne varsa, en iyisi burada.” sloganı ile yola çıktık. Amacımız Ankara’da faaliyet gösteren, ister yerel ister ulusal çalışan iyi firmaları, “iyiyi arayan” potansiyel müşterileriyle buluşturabilmek.  Bir anlamda iyilerin buluşmakta noktası. Portal hem direkt tüketiciye ürün/hizmet sunan, hem de firmadan firmaya ürün/hizmet hizmet sunan üye yapısı ile oldukça geniş bir kitleye hitap ediyor. 

ArabulAnkara’da üye firmalar nasıl tanıtılıyor?

*ArabulAnkara, dijital iletişimle reel olanı birleştirmiştir. Firmalar portalda çok ekonomik koşullarda, yıllık üyelik sistemi ile yer alıyor. ArabulAnkara’da online üyelik sistemi olmadığından üyelik aidatını veren her firma kesinlikle üye olamıyor.  Üye adayı firmalar ile birebir görüşülüyor. Üretim ve hizmetler, pazarlama hedefleri hakkında detaylı bilgi alınıyor, inceleniyor. Daha önce yapılmış oldukları işler görülüyor. ArabulAnkara takipçilerinin beklentileri konusunda da bilgilendiriliyor. Üye yapılan firmaların tanıtımlarını da buna göre yapılandırılıyor. Belirlenen hedef kitlesi hangi dijital ortamda yoğunlaşmıssa, firma sürekli güncellenen varış sayfaları ile orada tanıtılıyor.

Biz iyi firmayı iyi esnaflık olarak anlıyoruz.  İyi firmaları müşteri menuniyetini önemseme düzeylerine ve yaptıkları işin gerçekleşmiş kalitesine göre belirliyoruz. Müşteri memnuniyetini sağlayabilen firma, iyi firmadır. Zaten Ankaralı firmaların çoğunu tanıyoruz. Son kullanıcıya her kategoriden yaklaşık 10 firma seçeneği sunmayı hedefliyoruz.  Şimdiden Ankaralılar bizi arıyor. Portalda kaydı olmayan, bulamadıkları hizmetler konusunda da  tavsiye edebileceğimiz bir firma olup olmadığını soruyorlar. Bu anlamda Arabul Ankara, Ankara firmaları için iyi bir referans noktası olmaya başladı. Diğer yandan firmalar da bizi aramaya başladı. “Demek ki her iki tarafın da ihtiyaç duyduğu bir iş yapmışız” diyoruz.

Ankaralı firmaların dijitalleşmesine çok büyük katkı 

ArabulAnkara’da üye firmaya, halihazırda satışa sunduğu ürün ve hizmetlerini çok kapsamlı tanıtabileceği  geniş bir web arayüzleri açılıyor. Firmaya her bir kalem hizmeti için ayrı bir arayüz açılabiliyor. Şu anda üye firmaya sadece üyelik bedeli karşılığı bu kadar geniş arayüzler sağlayan başka bir sistem yok. Bu çalışmalar firmanın onayı eşliğinde ArabulAnkara tarafından yapılıyor. İnternet kullanıcıları bu arayüzlerde detaylı inceleme yapabiliyor. Firmanın web sitesine sürekli trafik akışı sağladığımız gibi, tüketici bu arayüzden de firmayla direkt iletişime geçebiliyor. ArabulAnkara üye firmalarını kendi üzerinden planladığı dijital medya planı içinde; sosyal medya, arama motorları pazarlaması da yaparak tanıtıyor. 

ArabulAnkara, üye firmalara dijital iletişim kapsamında ücretsiz danışmanlık desteği sağlıyor. Bu kapsamda onlara dijital pazarda doğru ve verim alabilecek bir şekilde konumlanmalarına katkı sağlayıcı bir dizi ücretsiz danışmanlık hizmeti veriyor. Web siteleri, sosyal medya uygulamaları, arama motoru optimizasyonu gibi dijital pazarlamanın olmazsa olmaz dediğimiz temel platformları konusunda nasıl yol alabilecekleri konusunda detaylı sunumlar gerçekleştiriyor.

Üyelik sistemi nasıl işliyor?

Üye adayı firmanın faaliyet alanları, pazarlama hedefleri, tanıtım yapmak istediği hedef kitlenin boyutları, verdiği hizmetin nitelikleri vb. bilgiler için firmadan brief alınıyor. Bu belirlemelere göre üye adayı firmaya ekonomik bir paket eşliğinde tanıtım planlaması sunuluyor.  Firma onaylayınca oluşturuyor. Firma onayından itibaren yayın aktive ediliyor. 1 gün sonra da tanıtımlar başlıyor.  Üye firmanın yöneticileri ile sürekli iletişim halinde olunuyor. İş yaparken karşılaştıkları sorunları, sektörel sorunları, tüketicilere iletmek istedikleri konuları, mesajları ve kampanyalarına Arabul Ankara yayınlarında yer veriliyor.  ArabulAnkara iletişim hattı ve sosyal medyadaki hesapları üzerinden de Ankaralı tüketicilerin aradıkları hizmet ve ürün taleplerini de değerlendiriyor; üretici ile tüketici arasında sağlıklı bir iletişim köprüsü işlevi gerçekleştiriliyor

Siz de firmanızı ArabulAnkara’da görmek istiyorsanız bizi arayabilir veya aşağıdaki bağlantıdan başvuru yapabilirsiniz.

ArabulAnkara Üyelik Başvuru

Scroll Up